اخبار و رويداد ها

  نمايشگاه هاي بدون مجوز، راه ورود محصولات بي كيفيت به استان/ شهرك مبل شاه كليد ساماندهي خيابان شريف مي شود

نمايشگاه هاي بدون مجوز، راه ورود محصولات بي كيفيت به استان/ شهرك مبل شاه كليد ساماندهي خيابان شريف مي شود

سیزدهمین نمایشگاه صنایع مبل و دکوراسیون خانگی با حضور دکتر مجیری، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان و رییس و اعضای اتحادیه مبل اصفهان در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان در جوار پل شهرستان آغاز به کار کرد و تا چهارم دی ماه طی ساعات بازدید 15 تا 22:30 در این محل دایر است.
به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان پیش از آغاز رسمی این نمایشگاه در جمع خبرنگاران گفت: متأسفانه برخی فرمانداری های شهرستان های استان در خصوص ممانعت از برگزاری نمایشگاه های بدون مجوز، همکاری لازم را نداشته اند.
محمد مجیری با اشاره به این که برگزاری نمایشگاه های بدون مجوز به صنایع کشور لطمه می زند، اظهار داشت: به دلیل بُعد مسافت و تقاضای واحدهای صنفی معتبر و فعال، مجوز نمایشگاهی برای برخی شهرستان های استان صادر می شود اما در برخی شهرستان ها این گونه نیست و انتظار ما همکاری مسوولان شهرستان ها در جلوگیری از برگزاری چنین نمایشگاه هایی است.
وی ادامه داد: ورود محصولات بی کیفیت دیگر استان ها به استان اصفهان در قالب نمایشگاه های بدون مجوز، هم به واحدهای صنفی و هم به مصرف کنندگان به عنوان حلقه آخر زنجیره مصرف ضربه خواهد زد.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تأکید کرد: در نمایشگاه های بدون مجوز، در صورت شکایت خریداران و اعلام نارضایتی آنان از کیفیت ارایه شده، مرجعی برای پاسخگویی وجود ندارد در صورتی که در نمایشگاه های تحت نظارت اتحادیه و سازمان صنعت و معدن، پاسخگویی لازم انجام خواهد شد.
مجیری با اشاره به طرح ایجاد شهرک مبل در اصفهان افزود: در این خصوص منتظر تصمیم نهایی سرمایه گذار خارجی هستیم تا در صورت امکان با جذب سرمایه گذار خارجی این پروژه را به پیش ببریم. همچنین شهرداری بهارستان نیز پیشنهاد واگذاری زمینی را در خصوص این پروژه مطرح کرده است.
وی اذعان داشت: در صورت احداث این شهرک هم مشکل وجود نمایشگاه های بی رویه مرتفع خواهد شد و هم بحث ساماندهی مشاغل در خیابان شریف اصفهان، قابل حل است.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان اضافه کرد: با توجه به رشد صنعت مبلمان در سال های اخیر، گسترش فرهنگ مبل نشینی و تنوع طلبی خانواده ها در خصوص تغییر دکوراسیون و مبلمان منزل، نیاز به تعدد محصولات با کیفیت و متنوع در این زمینه بیشتر احساس می شود و با توجه به ظرفیت گسترده صنعت مبل در استان اصفهان انتظار می رود سطح کیفی محصولات ارتقا یافته و با استفاده از تجهیزات به روز و تکنولوژی های موجود، قدرت رقابت این تولیدات رو به افزایش رود.
وی گفت: صنعت مبلمان باید علاوه بر بازارهای داخلی به صادرات نیز توجه بیشتری داشته باشد. همان گونه که کشور ترکیه طی مدت کوتاهی توانست از صنعت مبل ایران پیشی بگیرد.
پرونده قطور نمایشگاه های بدون مجوز و نگرانی اتحادیه
همچنین رییس اتحادیه صنایع مبل اصفهان به خبرنگاران گفت: وجود نمایشگاه های بی رویه و بدون مجوز، ریشه خط تولید را خواهد خشکاند.
حجت ا... پور حقانی با بیان این که همه نمایشگاه ها باید تحت نظارت سازمان صنعت و معدن باشد، اظهار داشت: وقتی مرجع برگزارکننده یک نمایشگاه مشخص نیست، خریدار چگونه می تواند اعتماد کند و یا در صورت بروز مشکل، مطالبه خود را از چه کسی پیگیری خواهد کرد؟
وی تأکید کرد: تولیدکنندگان مبل به جای تضعیف نمایشگاه های داخلی باید در نمایشگاه های خارج از کشور شرکت کنند. به ویژه آن که کشورهای همسایه بازار خوبی برای تولیدات ایرانی است.
پورحقانی اعلام کرد: اتحادیه مبل اصفهان یک پرونده 350 صفحه ای از پیگیری موضوع نمایشگاه های بدون مجوز در دست دارد که نتیجه مکاتبات با دستگاه ها و سازمان های مختلف است اما متأسفانه گاه حتی پلمب این نمایشگاه ها بسیار دیرهنگام و زمانی صورت می گیرد که سودجویان منافع خود را کسب کرده و مردم این تولیدات بی کیفیت را خریداری کرده اند.
یادآور می شود در سیزدهمین نمایشگاه صنایع مبل و دکوراسیون خانگی 113 مشارکت کننده از استان های اصفهان، تهران، یزد و خراسان رضوی فعال در زمینه های مبلمان خانگی (راحتی، کلاسیک و مدرن)، سرویس خواب و سرویس نهار خوری، پارچه و کاور مبل و خدمات وابسته برای ارایه بهترین های خود حاضر شده اند.
این نمایشگاه 9000 مترمربع وسعت دارد ودر چهار سالن برپا شده است. 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر